POMOC PRAWNA

PRAWO RODZINNE

Może przyjść taki dzień, kiedy stwierdzasz, że chcesz zakończyć nieszczęśliwy związek małżeński, lub otrzymałeś od współmałżonka wniosek rozwodowy. Niezależnie od tego co miało miejsce, naturalne w tym momencie jest martwienie się o przyszłość, finanse, dom, oraz dzieci.

Jeśli szukasz adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym to skontaktuj się z nami. Nasz zespół specjalistów prawa rodzinnego może Ci pomóc,  udzieli porad oraz zapewni reprezentację w sądzie.

OFERUJEMY

 • Przygotowanie pism i wniosków
 • Reprezentacja w sądzie
 • Separacja
 • Uzyskanie rozwodu
 • Spory dotyczące dzieci
 • Podział majątku
 • Konkubinat
 • Intercyza

ROZWÓD

Nasi specjaliści ds Rozwodów są tu po to by Ci pomóc, radcy prawni specjalizujący się w sprawach rozwodowych pomogą Ci na każdym kroku tego trudnego procesu.

Aby wnioskować o rozwód musisz przedstawić dowód, że nastąpił rozpad pożycia małżeńskiego. Nasi specjaliści pomogą w przygotowaniu dokumentów i przedstawieniu przed  sądem powodów rozpadu związku małżeńskiego.

SEPARACJA

Kiedy rozwód nie wchodzi w grę, separacja jest dobrym sposobem na to, by chronić Twoje dzieci, własność, finanse, oraz inwestycje. Doskonale
rozumiemy, jak ciężko jest rodzinie poradzić sobie z rozpadem małżeństwa.
 
Istnieją okoliczności, w których para może chcieć oddzielić się od współmałżonka, lecz bez konieczności uzyskania  rozwodu, w związku z tym mogą Państwo także sformalizować porozumienie.
 
Porozumienie które obejmuje kwestie takie jak:
 • nieruchomości,
 • oszczędności,
 • ustalenia dotyczące opieki nad dziećmi,
 • długi,
 • hipoteka,
 • rachunki,
 • mienie,
 
Nasz zespół pomoże Państwu dojść do możliwie najlepszego porozumienia i skutecznie go wdrożyć.

SPORY O DZIECI

Zawsze pożądane jest, aby rodzice doszli do porozumienia w sprawie porozumienia dotyczącego ich dzieci, takich jak miejsce, w którym dzieci powinny mieszkać, z kim powinny spędzać czas, kontakt podczas urlopu i zabieranie dziecka za granicę, czy to czasowo, czy na stałe. Możemy doradzić najlepsze możliwe rozwiązania dla Państwa i Państwa rodziny. Nasz zespół specjalistów prawa rodzinnego może Ci pomóc.
 

Gdy związek się kończy, dobro dzieci bez wątpienia będzie Twoim priorytetem. Nasz zespół do spraw prawa rodzinnego udzieli porad na temat wszystkich opcji miejsca zamieszkania dzieci i kontaktu z nimi. Pierwszym krokiem dla rodziców jest polubowne przedyskutowanie potrzeb dziecka i wspólne dojście do rozwiązania, które ma na uwadze przede wszystkim dobro dziecka. Można tego dokonać zarówno sam na sam, lub z pomocą osoby trzeciej w roli mediatora.

Bardzo często jest to niemożliwe, ponieważ w takich sytuacjach emocje zwykle biorą górę. Niewykluczone jest postępowanie sądowe. Powinno to jednak być traktowane jako ostateczność, a dobro dzieci powinno zawsze pozostać na pierwszym planie.

 

Nasz zespół pomoże Ci w wielu kwestiach dotyczących dzieci, w tym:

 • Ustalenia co do zamieszkania Twojego dziecka/Twoich dzieci
 • Ustalenia co do kontaktu – dla rodzica, który nie mieszka z dziećmi/dzieckiem
 • Sprawy odpowiedzialności rodzicielskiej
 • Uprawnienia/zgoda wydania paszportu
 • Uprowadzenia

Wiele z naszych przypadków obejmuje skomplikowane postępowania dotyczące dzieci, w których jedna ze stron wniosła oskarżenia o przemoc w domu przeciwko drugiej. Postępowania takie mogą być długie, a w niektórych przypadkach może być wymagane przesłuchanie w celach badawczych, aby sąd mógł sprawdzić, czy oskarżenia są zasadne.

PODZIAŁ MAJĄTKU

Porozumienie się w kwestii finansów może okazać się największą przeszkodą w procesie rozwodowym. Jest to jednak krok niezbędny i nie można go zignorować.

Warto rozpocząć od znalezienia prawnika, który pomoże określić właściwą strategię postępowania dla Ciebie oraz, jeśli tylko to będzie możliwe, pomoże dojść do porozumienia w sprawie podziału majątku małżeńskiego (nieruchomości, inwestycji, biznesów, oszczędności).

Nasz zespół doświadczonych specjalistów ds. prawa rodzinnego doradzi Ci w kwestiach podejścia sądu do kwestii podziału majątku oraz tego, jaka ugoda będzie sprawiedliwa.

Podział majątku małżeńskiego można dokonać drogą polubowną za pośrednictwem prawnie wiążącej ugody, lub, w przypadku gdy nie da się dojść do porozumienia z byłym partnerem, możemy Cię reprezentować w trakcie postępowania sądowego.

Mamy doświadczenie w sprawach międzynarodowych, gdzie wyrok rozwodowy zapadł poza Polską, pomożemy Ci złożyć wniosek o zatwierdzenie ugody w sądzie lub wszczęcie postępowania dotyczącego podziału majątku w takiej sytuacji.

Wiele spraw, w których reprezentujemy naszych Klientów, jest bardzo skomplikowanych, a majątek w postaci nieruchomości, inwestycji czy firm znajduje się w wielu krajach. Regularnie reprezentujemy też Klientów i jesteśmy polecani w sprawach, w których majątek jest wielomilionowej wartości.

KONKUBINAT

Pary, które nie są w związku małżeńskim i są w związku partnerskim, ale mieszkają razem są znane jako „konkubiny”. Nie mają takich samych praw jak małżeństwa osób w związkach partnerskich. Możemy Państwu doradzić w sprawie umów o wspólnym pożyciu, sporządzaniu testamentu, kupowaniu nieruchomości razem, gdy jeden z partnerów jest właścicielem nieruchomości, odpowiedzialność rodzicielska w odniesieniu do dzieci, alimenty na dziecko jeśli dojdzie do rozpadu związku.

Coraz więcej par decyduje się na mieszkanie razem bez ślubu (konkubinat). Niesie to ze sobą wiele korzyści, w tym brak stresu związanego z urządzaniem wesela.

Jednak prawo w Polsce wciąż jest dość przestarzałe, jeśli chodzi o konkubinaty. I rzeczywiście – pary, które mieszkają razem bez oficjalnego konkubinatu mają bardzo mało praw w obliczu rozstania – często nie mają nawet żadnych.

Dlatego najlepiej zasięgnąć porady prawnej, jeśli myślisz o wspólnym zamieszkaniu lub kupnie nieruchomości.

Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów od prawa rodzinnego już dziś. 

R&B GROUP ADWOKAT WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE

INTERCYZA

Prawidłowo sporządzona intercyza przedmałżeńska lub umowa po ślubie może pomóc parom w uniknięciu sporów dotyczących spraw finansowych oraz ich majątku zanim wejdą w związek małżeński, podczas jego trwania oraz kiedy związek zostanie zakończony. Niektórzy uważają, że intercyza, czy to zawarta przed czy po małżeństwie, jest nieromantyczna, jednak jeśli chcesz chronić swoich interesów będąc w związku, warto poważnie rozważyć taką opcję. Nasz zespół specjalistów prawa rodzinnego może Państwu doradzić w sprawie umów przed jak i po ślubie.

Intercyza przedmałżeńska

Intercyza przedmałżeńska jest formalną pisemną umową zawartą przez dwoje partnerów przed zawarciem związku małżeńskiego.
Intercyza decyduje o własności dóbr (w tym pieniędzy, aktywów, oraz mienia) oraz determinuje to, jak zostaną one rozdzielone w przypadku rozpadu małżeństwa.

Intercyza po zawarciu małżeństwa

W przeciwieństwie do intercyzy przedmałżeńskiej, intercyza po zawarciu małżeństwa jest opcją dostępną dla tych, którzy już weszli w związek małżeński lub partnerski. Celem intercyzy po zawarciu małżeństwa jest wydanie wspólnej decyzji partnerów dotyczącej finansów, aktywów, oraz mienia w przypadku rozpadu związku.

Ważne jest, aby oba typy intercyzy były regularnie aktualizowane. Jeśli dzieci są lub potencjalnie mogą zostać wciągnięte do sprawy, ich potrzeby powinny być wzięte pod uwagę w treści umowy.

Nasz zespół jest dobrze wyszkolony i posiada wiedzę na temat prawa rodzinnego, co pozwala nam zapewnić Ci możliwie najlepsze rozwiązanie sprawy.


Oferujemy swoją pomoc osobom, które potrzebują najlepszej obsługi prawnej. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji i porad prosimy o kontakt z naszymi wiodącymi ekspertami.

 

Masz pytania zadzwoń lub napisz do nas.

Jesteśmy dla Ciebie.

POMOC PRAWNA

Chronimy interesy małych i dużych firm oraz osób prywatnych i ich rodzin

INTERCYZA / KONKUBINAT / PODZIAŁ MAJĄTKU / SPORY DOTYCZĄCE DZIECI / SEPARACJA / ROZWÓD / PRAWO RODZINNE / PRZECIWDZIAŁANIE PRAKTYKOM MONOPOLISTYCZNYM I KONKURENCJI / SPÓR / BANKOWOŚĆ I FINANSE / ZATRUDNIENIE / ARBITRAŻ MIĘDZYNARODOWY I SPORY TRANSGRANICZNE / ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ / WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA / PRAKTYKA HANDLOWA / INKASO / OBRONA KARNA / KORPORACJE / FUZJE I PRZEJĘCIA / BANKOWOŚĆ I FINANSE / ENERGIA / INNOWACJE I TECHNOLOGIA / AGROBIZNES / NIERUCHOMOŚĆ I BUDOWNICTWO / FMCG I HANDEL DETALICZNY